شیوه ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

شیوه ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

شیوه ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

راهنمای راه‌اندازی شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله
مقدمه
ثبت شرکت در کشور ایران یکی از اساسی‌ترین گام‌ها برای آغاز بیزینس است. در این مقاله، به صورت جامع آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را ثبت کنید.
انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر ایران، اقسام گوناگون شرکت‌های تجاری وجود دارد که هر یک مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این راهنما، به معرفی مهمترین اقسام شرکت‌های تجاری در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران، شرکت سهامی بزرگ است. در این گونه شرکت، سرمایه به سهام بخش‌بندی می‌شود و سهامداران می‌توانند سهام را خریداری کنند و در سود و ضرر بیزینس سهیم شوند.

شرکت سهامی خاص
مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی محدود است. در این مدل بیزینس، اعتبار به سهام بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد سهامداران مشخص است و سهم قابل جابجایی در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود، گونه دیگری از شرکت‌های بازرگانی در ایران است. در این گونه شرکت، مسئولیت شرکا به اندازه بودجه وارد شده در شرکت محدود می‌شود و سهامداران در صورت بدهی شرکت، صرفاً به میزان اعتبار وارد شده مسئول خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی یکی از گونه‌های شرکت‌های تجاری هست که در آن، مسئولیت‌ها سهامداران به مقدار همه قروض کسب و کار خواهد بود. در این مدل کسب و کار، هر یک از سهامداران مسئولیت‌ها نامحدودی در برابر دیون کسب و کار دارند.

شرکت نسبی
شرکت نسبی مدل دیگری از شرکت‌های تجاری است که در آن، تعهد اعضا به مقدار سهم الشرکه‌ها هر کدام در کسب و کار بسته به به تمام قروض کسب و کار محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت همیاری یکی از انواع شرکت‌های بازرگانی است که با هدف رفع نیازهای شرکا و بهبود شرایط اقتصادی آنها راه‌اندازی می‌شود. در این نوع شرکت، سود به نسبت مشارکت شرکا تقسیم می‌شود.

جمع‌بندی
در این مقاله، به اقسام گوناگون شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران شناخت پیدا کردیم. هر نوع از این شرکت‌ها خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند که با توجه به نیازها و اهداف می‌توانید شرکت مناسب خود را برگزینید.


مرحله اول: تعیین نام شرکت
گام ابتدایی در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای شرکت است. نام شرکت باید خاص باشد و با عناوین دیگر تفاوت داشته باشد.

دومین گام: تنظیم اساسنامه
در این مرحله، باید اصول و قوانین شرکت خود را تنظیم کنید. این اساسنامه شامل اطلاعات اعضا، نوع بیزینس، میزان سرمایه و سایر موارد است.

سومین گام: ثبت در سیستم رسمی
بعد از نوشتن اساسنامه، باید اطلاعات شرکت را در سیستم رسمی ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. جهت این اقدام، باید به سایت رسمی سازمان ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.

چهارمین گام: گرفتن مجوزهای مورد نیاز
با توجه به نوع کسب و کار بیزینس، ممکن است نیاز به گرفتن مجوزهای مختلف از ادارات مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوزهای بهداشتی، مجوز محیط زیست و مجوزهای تکنیکی می‌شود.

گام پنجم: ایجاد حساب بانکی
گام نهایی، ایجاد یک حساب بانکی به نام کسب و کار است. حساب بانکی برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی بیزینس ضروری.

جمع‌بندی
تاسیس شرکت در کشور ایران با در نظر گرفتن مراحل فوق امکان‌پذیر است. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان کارآمد باشد و بتوانید بیزینس خود را به آسانی ثبت کنید.

منبع : ثبت شرکت ها

Report this page